ŘÍDICÍ SYSTÉMY PRO MALÉ VODNÍ ELEKTRÁRNY

Řídící systémy od společnosti ALVA Strakonice s.r.o. zajišťuje plně automatický provoz malé vodní elektrárny (MVE) s občasným dohledem obsluhy a s kompletní diagnostikou technologie malé vodní elektrárny.

Naše společnost má dlouholetou zkušenost v oblasti řídících systémů pro malé vodní elektrárny a v současné době jsou tyto systémy v provozu na více než stopadesáti vodních elektrárnách i nás i v zahraničí.

Malá vodní elekrárna
Malá vodní elekrárna

Malá vodní elekrárna
Malá vodní elekrárna
Malá vodní elekrárna

Malá vodní elekrárna

Popis řídících systémů pro malé vodní elektrárny

Řídící systémy jsou vybaveny hladinovou regulací podle zadaných kritérií, s možnostmi automatického řízení čistících strojů a automatického proplachu turbíny. Řídící systémy jsou vybaveny GSM modemem pro automatické posílání poruchových SMS (na navolená telefonní čísla) a pro automatické odpovídání na dotazovací SMS (z povolených telefonních čísel). Pomocí GSM modemu lze měnit i hlavní provozní stavy elektrárny (vypnout / zapnout, změna hladiny regulace apod.).

V systému jsou ukládána všechna důležitá data s možností jejich dlouhodobé archivace a případné analýzy na PC. Důležité provozní stavy jsou vykreslovány průběžně v grafech (výkon, otevření RK, hladiny, teploty) na dotykové obrazovce řídícího systému. Systémy jsou schopny vyhodnocovat měřené teploty na soustrojí ve dvou úrovních - varovné a při dalším nárůstu pak havarijní.

Řídící systémy je rovněž možné připojit do PC sítě, pomocí níž je pak možné systém lokálně nebo dálkově přes internet monitorovat a ovládat, měnit parametry regulace i hodnoty ostatních parametrů. Řídící systémy mohou být vybaveny zálohovacím napájecím zdrojem s akumulátorem, který umožní ukládání provozních hodnot a stavů, vyhodnocením poruch a předání poruchových a stavových zpráv i po výpadku elektrické energie. 

Masterpact
Masterpact

Masterpact
Čistící stroj česlí
Čistící stroj česlí

Čistící stroj česlí

Dodávané řešení zajišťuje i funkce ochran sítě (podpětí, přepětí, podfrekvence, nadfrekvence), tak i ochran generátoru (proudová nesymetrie, zpětný příkon, nadproudová ochrana generátoru). Rozvaděče jsou vybaveny odpovídající kompenzací pro asynchronní generátory, aby splnily všechny podmínky pro připojení do elektrické sítě.

V případě potřeby mohou řídící systémy ovládat podle zadaných požadavků i klapky před turbínou, stavidla (jalová, turbínová), jezové klapky nebo jiné zaříení související s technologií malé vodní elektrárny (čistící stroje česlí, dopravníky odpadu, čerpadlo oplachu, čerpadlo prosaku, hydraulika apod.).

Sídlo společnosti

Čestice 101
387 19 Čestice, okr.Strakonice
tel/fax: +420 383 396 326
mail cestice

Pracoviště Strakonice

Katovická 175
386 01 Strakonice
tel/fax: +420 724 056 969
mail strakonice
   
   
   
   
Info o zpracování osobních údajů
 
Info o bezpečnosti informací  

team